معرفی نمک آبرود

معرفی نمک آبرود

یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در شمال کشور، شهرک نمک آبرود می باشد. این شهرک در استان مازندران و در کیلومتر 12 چالوس به تنکابن قرار دارد. وسعت این شهرک حدود 650 هکتار می باشد و از دو بخش مسکونی و توریستی تشکیل شده است. در این قسمت ویلاهایی نیز ساخته شده اند که به گردشگران اجاره داده می شوند. همچنین شهرک مسکونی نمک آبرود یکی از موقعیت های مناسب جهت خرید ویلا در شمال می باشد.

شهرک نمک آبرود از شمال به دریای خزر و جنوب به رشته کوه های البرز منتهی می شود. این شهرک در همسایگی شهرهای کلارآباد و چالوس قرار دارد. از این رو گردشگران و کسانی که قصد سرمایه گذاری در مناطق شمالی را دارند، می توانند با خرید زمین در کلارآباد و یا خرید زمین در نمک آبرود در این منطق سرمایه گذاری کنند. یکی از مهم ترین جاذبه های این شهرک توریستی، وجود بلندترین خط تله کابین در ایران می باشد که مسیری حدود 2.1 کیلومتر را دارا می باشد.

نمک آبرود با هوایی تازه و پر طراوت و مناظری دل انگیز با سکوتی آرام بخش، محیطی مناسب برای گردش و تفریح است. این شهرک تفریحی همه ساله پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی می باشد. این شهرک جهت رفاه مسافران امکانات بی نظیری در نظر گرفته است. از جمله می توان به هتل پارسیان آزادی خزر اشاره کرد که با امکاناتی کامل و چشم اندازی زیبا در روبروی تله کابین واقع شده است.

آب و هوای نمک آبرود

همجواری با دریای مازندران و رشته کوه‌های البرز سبب شده منطقه‌ی نمک آبرود از هوای معتدلی برخوردار شود. علاوه‌بر آن رویش انواع گیاهان و درختان در این منطقه، باعث مطلوب شدن شرایط جوای نمک آبرود گردیده است. فصل زمستان، به‌دلیل ورود توده‌ی پرفشار سیبری به این منطقه دما کاهش می‌یابد و شاهد انواع بارندگی نیز خواهیم بود. در فصل تابستان نیز جریان مدیترانه‌ای به آن‌جا می‌رسد و هوا را شرجی می‌کند. با این حال تحمل هوای نمک آبرود اصلاً به آن معنا سخت نخواهد بود.

بهترین فصل سفر به نمک آبرود

درست است در معرفی نمک آبرود به عنوان مقصدی خوش آب‌وهوا شکی نیست، اما فصل انتخابی برای سفر هم تجربه‌ی متفاوتی می‌سازد. به همین دلیل پرسش برخی از مسافران راجع به همین مسأله خواهد بود. در جواب باید گفت هرکسی بنا به سلیقه‌ و امکانات زندگی، زمان متفاوتی را برای مسافرت انتخاب می‌کند و نمی‌توان یک نظر قطعی در این زمینه داشت. با این حال به یاد داشتن یک نکته می‌تواند در این مسأله راه‌گشا باشد. به این توجه کنید که در فصل زمستان دمای هوا پایین می‌آید و زمینه‌ی برخی تجربه‌هایی که در سه فصل دیگر ممکن است، فراهم نخواهد بود. به همین دلیل اگر به دنبال داشتن همه‌ی این موارد هستید، فصل زمستان را انتخاب نکنید.

فاصله نمک آبرود تا تهران

فاصله این شهرک تا تهران حدود ۲۱۱ کیلومتر است و برای رسیدن به این شهرک گردشگری زیبا، حدود ۴ ساعت با ماشین شخصی در مسیر هستید.

معرفی نمک آبرود

ورودی شهرک نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

اگر بخواهیم به معرفی نمک آبرود بپردازیم، حتماً تله کابین معروف این منطقه را باید به عنوان نماد آن‌جا در نظر بگیریم. بعد از گردش در جنگل دل‌نواز منطقه، نوبت به یک تجربه مفرح و به یاد ماندنی می‌رسد. لذت پایین آمدن از ارتفاعی ۱۰۵۰ متری و تماشای منظره‌ی زیر پای‌تان را بعید است، بتوانید فراموش کنید. اما ماجرا به همین مورد ختم نمی‌شود و خط دوم تله‌کابین هم کنار شما خواهد بود. این خط که طول آن به ۱۷۰۰ متر می‌رسد، توان انتقال شما به ارتفاعی ۷۰۰ متری (قله‌ی دیو حمام) را خواهد داشت. بعید است عاشق طبیعت باشید و بخواهید تماشای منظره‌ای کامل از طبیعت سرسبز نمک آبرود را از دست بدهید.


حتما بخوانید: معرفی متل قو (سلمان شهر)


پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود را با هیچ کدام از پارک‌های جنگلی شهرهای دیگر به‌خصوص شهرهای صنعتی مقایسه نکنید. در پارک جنگلی نمک آبرود بیشتر از 200 هکتار زمین سبز، زیر پای‌تان فرش شده‌است. اگر گذرتان به آن‌جا افتاد، حتما دوربین همراه‌تان داشته باشید. هرچه نباشد بالاخره درحال سیروسیاحت در یکی از زیباترین پارک‌های جنگلی هستید. خیلی از تفریحات نمک آبرود از طریق این پارک دردسترس قرار می‌گیرد. مثلا خط یک تله‌کابین نمک آبرود از میان همین جنگل می‌گذرد.

معرفی نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

سوغات و صنایع دستی

اگر چه نمک آبرود شهرکی است که قدمتی بیشتر از چند دهه ندارد، اما همسایگی آن با رامسر سبب شده از سوغات بسیار خوشمزه‌ای برخوردار باشد. در این بخش به معرفی صنایع‌دستی و سوغات نمک آبرود می‌پردازیم. یکی از این موارد انواع کلوچه‌ی محلی است که بسیار خوشمزه و سالم هستند. از دیگر این سوغات خوشمزه، می‌توان به شیرینی نان برنجی اشاره کرد. همچنین در فروشگاه‌های این منطقه سوهان مخصوص مازندرانی (پشت زیک)، قماق و رشته برشته هم عرضه می‌شوند.

نظرات

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید